ŞİFREMİ UNUTTUM   |   RUMUZUMU UNUTTUM
Yılın Arkadaşlık Sitesi
Webrazzi Ödülleri

İslami evlilik

Sen de kalp ve inanç olarak istediğin kişiyi arıyorsan, ya da bulduğunu zannedip yanılanlardansan islami evliliğe uygun bir adayla ankara.net üzerinden tanışabilirsin.

istanbul.net izmir.net
Yılın Arkadaşlık Sitesi
Webrazzi Ödülleri

İslami evlilik

Sen de kalp ve inanç olarak istediğin kişiyi arıyorsan, ya da bulduğunu zannedip yanılanlardansan islami evliliğe uygun bir adayla ankara.net üzerinden tanışabilirsin.

1/2
 
  YA DA  

İslamda evlilik Allah katında eşsiz ve çok kutsal bir kurumdur. Bu durumda islami evlilik insanların mutluluğunu ve inançlarına uygun bir evlilik yapmalarını baz alır. İslami evlilik anlayışına ve beklentisine göre kadın ve erkek birbirlerine sevgi ve saygı duymalı, inançlarını bu temeller üzerine kurmalıdır.

İslami evlilik imam nikahını da kapsar. Allah nezdinde edilecek dularla birlikte imamın kıydığı bu nikah islami bir evlilik gerçekleştirdiğini gösterir. Sen de kalp ve inanç olarak aradığın kişiyi halen bulamadıysan, islami bir evlilik yaparak mutluluğu bulabilirsin. İslami evlilikte en önemli hussus iyisiyle kötüsüyle bir hayatı paylaşmaktadır. İslami evlilikte temel olan değerlerden bir tanesi de kadının ve erkeğin islamiyet içerisindeki görevlerini bilmeleri ve bu görevlere göre yaşamalarıdır. Tüm bu değerlere önem veren ve islami evlilik gerçekleştiren kişilerin de mutluluk ve huzuru da paylaşmaları kaçınılmazdır. İslami evlilik kurallarına göre bir evlilik yapmak istiyorsan, senin gibi inancı kuvvetli, ibadetlerini yerine getiren, evlilikte karşılaşılabilecek iyi ve kötü günlerin bilinciyle birbirine yardım eden bir hayat arkadaşı istemelisin.

Tüm bu değerlere ve inanca göre hareket ederek istediğin islami evliliği gerçekleştirebilirsin. Ancak istediğin gibi bir kişiyi her zaman bulamayabilirsin. Bunun için istediğin özellikle bir islami evlilik gerçekleştirmek istiyorsan eğer sen de islami evlilik sitesi olan ankara.net'e üye olabilirsin. İslami evlilik sitesinde kayıt olmuş kişiler seninle aynı görüşü paylaştıklarını unutma. Onlar da senin gibi islami evlilik kurallarına uygun kişilerle tanışmak için burdalar. Bu nedenle oluşturacağın profilinde aradığın islami evlilik anlayışını tarif edebilir, eşin de ya da arkadaşınızda olmasını beklediğin özellikleri ifade edebilirsin. Ortak pencereden baktığın zaman o kişiyle daha iyi anlaştığını sen de göreceksin. İslami evlilik kuralarına uygun evliliği yapabileceğin senin gibi düşünenlerin ortak adresi artık islami evlilik siteleri. Kız arkadaş edinmek için daha fazla bekleme.

Rumuz hatırlatma

Rumuzunuzu e-posta adresinize göndereceğiz. Lütfen kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.

GÖNDER

Şifre hatırlatma

Şifrenizi e-posta adresinize göndereceğiz. Lütfen rumuzunuzu veya kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinizi yazıp, gönder butonuna basın.

GÖNDER