ŞİFREMİ UNUTTUM   |   RUMUZUMU UNUTTUM
Yılın Arkadaşlık Sitesi
Webrazzi Ödülleri

Zaza evlilik

Sana yakın olan ve hayallerindeki evliliği yapmaya olanak sağlayan ankara.net seni zaza evlilik geleneklerine göre evlenmek isteyenlerle tanışmanı sağlayacak olan tek online arkadaşlık sitesi.

Yılın Arkadaşlık Sitesi
Webrazzi Ödülleri

Zaza evlilik

Sana yakın olan ve hayallerindeki evliliği yapmaya olanak sağlayan ankara.net seni zaza evlilik geleneklerine göre evlenmek isteyenlerle tanışmanı sağlayacak olan tek online arkadaşlık sitesi.

1/2
 
  YA DA  

İrani diller gurbuna ait olan Zazacayı konuşanlar daha çok Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesi'nde varlığını sürdüren zamanla Türkiye'nin her yanına dağılmış olan İran kökenli bir halktır. Zaza evlilik gelenekleri diğer yörelere göre oldukça farklılıklar göstermektedir. Tüm Türkiye'ye yayılmış olan bu halkın nüfusu metropol şehirlerde artık daha fazladır. Bu şehirlerden birisi de Ankara'dır. Eğer kendin bir zazaysan ve zaza evliliği yapmak istiyorsan bunun için doğru adrestesin.

ankara.net senin gibi zaza evliliği yapmak isteyenlerin ortak buluşma noktası. Zaza evlilik adetleri Türk adet ve gelenekleri ile hemen hemen aynı olduğu söylenebilir. Zaza evlilik geleneklerinde görücü usülü evliliklerin geçmiş yıllarda olduğu gibi, şu an birbirini tanıyan ve arkadaşlık kuran; birbirlerini seven genç kişilerin de evlenmesi yaygın. Zazalar kendi gelenek, görenek, örf ve adetlerine oldukça önem vermiş bunu yaşatmaya çalışmış halen de bunu yaşatmaya devam eden bir toplum. Bu nedenle aynı bakış açısında olan kişilerle evlenmeleri ya da hayat görüşü dinamik olan kişilerle daha çok evlilik yapmaları olası. Sen de zaza olan bir kişi ile evlenmek istiyor ya da zaza olan bir kişi ile arkadaşlık kurduysan hangi değerlere önem verdiğini bilmen gerekli. Eğer halen yalnızsan ve zaza olan bir kız arkadaşım ya da erkek arkadaşım olsun diyorsan hemen ankara.net'te üye olmalısın. Senin gibi aynı duygu ve düşünceyi paylaşan kadın ya da erkeklerle tanışabilir birbirinizi tanımaya yönelik ilk adımı atabilirsin. Ücretsiz oluşturacağın bu üyelikte kendinden bahsedebilir, karşındaki insandan ne gibi beklentilerin olduğunu söyleyebilirsin.

Karşılıklı olarak birbirinizi tanıdıktan sonra kimbilir Ankara'nın en meşhur caddelerinden olan Karanfil, 7. cadde, Tunalı Hilmi caddesinde el ele gezebilirsin. Eğer eğlenmek ya da soluklanmak istiyorsan da Gençlik parkında vakit geçirebilirsiniz. Sevdiğin kişi ile belki Kuğulu parkta baş başa yapacağın bir yürüyüş seni hayatın günlük streslerinden de kurtarabilir. Aşkı daha fazla erteleme ve hemen ankara.net'te profil oluştur.

Rumuz hatırlatma

Rumuzunuzu e-posta adresinize göndereceğiz. Lütfen kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.

GÖNDER

Şifre hatırlatma

Şifrenizi e-posta adresinize göndereceğiz. Lütfen rumuzunuzu veya kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinizi yazıp, gönder butonuna basın.

GÖNDER