ŞİFREMİ UNUTTUM   |   RUMUZUMU UNUTTUM
Yılın Arkadaşlık Sitesi
Webrazzi Ödülleri

Gürcü evlilik

Evlilik geleneklerine göre gürcü evlilik yapmak isteyenlerin tanıştığı online arkadaşlık sitesi ankara.net sana hayallerindeki evliliği sunuyor.

Yılın Arkadaşlık Sitesi
Webrazzi Ödülleri

Gürcü evlilik

Evlilik geleneklerine göre gürcü evlilik yapmak isteyenlerin tanıştığı online arkadaşlık sitesi ankara.net sana hayallerindeki evliliği sunuyor.

1/2
 
  YA DA  

Türkiye'deki nüfus yoğunluğu bakımından Gürcüler en çok Artvin'de yaşarken, Ordu, Giresun, Samsun, Adapazarı olmak üzere İstanbul'a kadar birçok ilde yaşadıkları bilinmektedir. Hatta Diyarnakır'ın Ergani ilçesinde bile Gürcü köyü bulunmaktadır. Bu demektir ki Gürcüler yurdun bir çok kesiminde ikamet etmektedirler. Eğer sen de geleneklerine düşkünsen ve Gürcü evlilik kültürüne göre evlenmek istiyorsan, Gürcü evliliği yapmak isteyenlerin olduğu arkadaşlık sitesi üzerinden kendine uygun kız arkadaş ya da erkek arkadaş edinebilir, böylece arkadaşlık kurabilir hatta evliliğe doğru ilk adımı atabilirsin.

Eğer bir gürcü ile ile evleneceksen gürcü evlilik geleneklerine göre neler yapman ve neye önem vermen gerektiğini bilmen gerekir.

Gürcüler çok eski ve zengin gelenekleri olan bir topluluktur. Örneğin konukseverlik, aileye ve arkadaşlara karşı sadakat onlar için önemli birer kavramdır. Sofra da Gürcüler için yaşamın ve ruhsal kültürün en büyük kazancıdır. Gürcüler inatçı insanlar olabilirler. Bir şeyi yapmaya eğer karar verdilerse o konuda inadını kimse kolay kolay kırmaz, kıramaz. Buna verilecek örnek arasında: bir Gürcü kızı, ailesinin istemediği birisine kaçarsa eğer, ailesi onunla konuşmaz. Tabi ki arada istisnalar olmuştur ya da olacaktır. Ancak bu durum onlar için önemli bir olaydır ve kızın anne ve babası ölene dek onunla konuşmayabilir. Bu nedenle gürcü bir kız arkadaşın ya da erkek arkadaşın varsa eğer gelenek ve adetlerini çok iyi bilmen gerekir.

Gürcü bir aileden geliyorsan, ailen kadar sen de gürcü geleneklerine göre evlenmek ve bir aile kurmak istiyorsan eğer bu konuda internet sana yardımcı olabilir. Arkadaşlık siteleri içinde en güvenilir site olan ankara.net üzerinden gürcü bir kız arkadaş ya da erkek arkadaş edinerek sen de istediğin evililiği yapabilrsin. Gürcü bir kız arkadaş ya da erkek arkadaşın varsa eğer karşı tarafın senden gürcü evlilik geleneklerine uygun olarak evlenmek istemesi olağan gelmeli. Kendileri gelenek ve göreneklerine bağlı olduğu için bunları yaşatmak isteyecek ve belki de senin de bu gelenekleri benimsemeni isteyecektir. Ankara'daki gürcü nüfusu da azımsanmayacak kadar çok diyebiliriz.

Rumuz hatırlatma

Rumuzunuzu e-posta adresinize göndereceğiz. Lütfen kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.

GÖNDER

Şifre hatırlatma

Şifrenizi e-posta adresinize göndereceğiz. Lütfen rumuzunuzu veya kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinizi yazıp, gönder butonuna basın.

GÖNDER