ŞİFREMİ UNUTTUM   |   RUMUZUMU UNUTTUM
Yılın Arkadaşlık Sitesi
Webrazzi Ödülleri

Ermeni evlilik

Eğer istediğin Ermeni evlilik geleneklerine göre evlenmek ise, Ermeni kız arkadaş ya da Ermeni erkek arkadaş bulabileceğin tek arkadaşlık sitesi ankara.net.

Yılın Arkadaşlık Sitesi
Webrazzi Ödülleri

Ermeni evlilik

Eğer istediğin Ermeni evlilik geleneklerine göre evlenmek ise, Ermeni kız arkadaş ya da Ermeni erkek arkadaş bulabileceğin tek arkadaşlık sitesi ankara.net.

1/2
 
  YA DA  

Ermeni bir kız arkadaşın ya da Ermeni bir erkek arkadaşın var ise, Ermeni kökenli olan kişilerin geleneklerini iyi bilmelisin. Türkiye'de Ermeni kökenli olan kişilerin sayısı oldukça fazladır. Yapılan araştırmalara göre Türkiye'de yaşayan Ermeni nüfusu kırbin ile yetmiş bin arasında değişen ve çoğunluğunun İstanbul, Ankara gibi büyük metropollerde yaşayanlar gibi Hatay ilçesinde de sayıları azımsanamayacak kadar fazladır. Bu yoğunluğa bakarak Ankara'da Ermeni bir kız arkadaş ya da Ermeni bir erkek arkadaş ile tanışma olasılığında oldukça yüksek diyebiliriz.

Ermeni evlillik geleneklerini bilmiyor ve merak ediyorsan eğer bunları kısa sürede öğrenebilir ve arkadaşlık kurduğun kişiyi daha iyi tanıyabilirsin.

Örneğin Ermeni evlilik geleneklerine göre kız istemeye çekirdek aile olarak gidilir. Eğer bu evliliğe aracılık edenler var ise isteme gününde o kişiya da kişiler de gider. Eğer aileler de onay vermiş ise söz kesimi evde ya da dışarıda gerçekleşebilir. Söz kesiminde ise muhakkak haç takılır. Söz törenini kız tarafı yapıyorsa, erkek tarafı da bunun karşılığı olarak bir yemek tertip eder. Nişanda ise takılacak olan takılar ise ayrıdır. Her iki taraf kendilerine göre gelir ve hem geline hem de damada takıları takılır. He iki ailede yanlarında maddi durumlarına göre gümüş ya da kristal kap içine çikolata ekleyip gönderirler. Nişana ise genellikle aile büyükleri katılır. Söz kesiminden daha büyük bir organizasyon da yapılabilir.

Eğer sen de Ermeni evlilik geleneklerine göre evlenmek istiyorsan bunun gibi gelenek ve adetlere oldukça dikkat etmelisin. Ermeni evliliklerinde ise evlenirken erkek tarafından bir çift sağdıç seçilir. Sağdıçların karı koca olması çok önemlidir. Düğünden önce sağdıçların pek çok görevi vardır.  Ayrıca gelin ve damadın doğan çocuklarının vaftizinde  yer almak da sağdıçların görevidir. Bu nedenle Ermeni evlilik geleneklerinden bir tanesi de sağdıçların seçimi ve onların yüklendikleri bu görevlerdir. Düğünde ilk başta resmi nikâh kıyılır. Nikâhtan sonra başka bir gün kilisede ayin yapılır.

Rumuz hatırlatma

Rumuzunuzu e-posta adresinize göndereceğiz. Lütfen kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.

GÖNDER

Şifre hatırlatma

Şifrenizi e-posta adresinize göndereceğiz. Lütfen rumuzunuzu veya kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinizi yazıp, gönder butonuna basın.

GÖNDER