Yalnızlar için Sevgililer Günü önerileri AŞK'A DAİR

14 Şubat Sevgililer Günü birçok çift için önemli ve özel bir gün. Adeta birbirine çok aşık çiftlerin, ne kadar aşık olduklarını dünyaya ilan ettikleri kutlamalar silsilesi. Fakat ne yazık ki sizin bugünü birlikte kutlayacağınız bir ilişkiniz yok. Hatta belki de çok kısa bir süre önce çok iyi giden bir ilişkiyi bir anda sonlandırdınız.

sevgililer gününde yalnız olmak

Şu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Ankara’da piknik yapabileceğiniz yerler
Tunalı Hilmi kafeleri
Ankara’nın en güzel kır düğünü mekanları

Öncelikle bu çok fazla insanın başına gelen bir durum, yani aslında hiç yalnız değilsiniz. Sizin gibi o günü yalnız geçirecek, eski ilişkilerini tek tek gözden geçirecek, bazılarını aramak ve konuşmak isteyecek çok fazla sayıda insan var. Ama bu saydıklarımızın hiçbiri sizin 14 Şubat’ı huzurlu bir şekilde atlatmanızı sağlamaz. Bunun için bazı önerilerimiz var.

Yalnız kalmayın ama mümkünse de çiftlerle takılmayın

Evet, ilk ve en önemli önerimiz bu. 14 Şubat’ı sevgilisiz geçirdiğiniz için sizi seven pek çok arkadaşınız birlikte vakit geçirmek ve sizi yalnız bırakmamak isteyecektir. Her ne kadar çok tatlı ve iyi niyetli bir teklif olsa da zaten zor olan bugünü bir de sevgililerle dolu bir ortamda geçirerek daha da zorlaştırmayın. Gerçekten dışarı çıkmak istiyorsanız da sizi en çok seven aileniz ya da sizin gibi yalnız olan arkadaşlarınızla buluşun.

Sinemaya gidin ama tabii ki aşk filmine gitmeyin

Böyle bir günde evde oturup daha da bunalmak da doğru bir tercih olmaz. Dışarı çıkıp sevdiğiniz aktiviteleri yapmak her zaman olacağı gibi 14 Şubat’ta da insana çok iyi gelir. Örneğin sinemada güzel bir filmi izlemenin keyfi paha biçilemez. Ama burada film tercihine dikkat! Durduk yerde bir romantik filme gidip de aşk dolu insanların hikayelerini dinlemeye gerek yok. Siz en iyisi güzel, vurdulu kırdılı bir aksiyon filmini tercih edin.

O çok istediğiniz telefon sizin olsun

Bardağın dolu tarafından bakmak hayatı her zaman daha kolay hale getirir. Bu 14 Şubat’ı yalnız geçirmeniz bir anlamda ciddi bir ekonomik tasarruf anlamına da geliyor. O halde uzun zamandır raflarda bakıp durduğunuz o elektronik oyuncak, çok havalı telefon ya da inanılmaz şık ayakkabı sizin olabilir.

Son önerimiz ise sizin gibi yalnız başka insanlarla tanışmanız olacak. Şehrinizdeki size çok yakın, sizin gibi yalnız insanlarla tanışabilir ve yepyeni bir ilişkiye yelken açabilirsiniz. Bunun için arkadaşlık siteleri ya da mobil arkadaşlık uygulamalarını kullanabilirsiniz. Bunlar size aradığınız aşkı bulmanızda yardımcı olabilir.