Tanışmadığınız birini tavlamanın yolları AŞK'A DAİR

Çok hoşlandığınız biri var ama onunla daha önce hiç konuşmadınız. Evet, onu her gün görüyorsunuz ama tanışmayı bir türlü beceremediniz. Ne mi yapmalısınız? Bu yazıda hem onunla tanışmanın hem de onun ilgisini çekip onu tavlamanın yollarını bulabilirsiniz.

hoşlanılan kişiyle tanışma

Şu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Ankara’da piknik yapabileceğiniz yerler
Tunalı Hilmi kafeleri
Ankara’nın en güzel kır düğünü mekanları

Hoşlandığınızı belli edin

Ondan hoşlandığınızı gösterin. İnsanlar ilgi görmekten hoşlanır. Onunla diyalog kurmak için bir bahane arayın, hatta fırsat kollayın. Gerekirse gidip saati sorun ya da yemek kuyruğunda havadan sudan sohbet açın. Sizi yiyecek değil ya!

Aşırı ilgili görünmeyin

Öte yandan aşırı ilgi gösteriyormuş gibi görünmekten kaçınmanız da lazım. Bu karşınızdakini iter ve sizden kaçınmasına neden olur. Dahası ilgili davranacağım derken onu takip eden bir sapık gibi görünebilirsiniz. Buna özellikle dikkat edin. Çizgiyi aşmayın.

Görünüşünüze özen gösterin

Eğer birini etkilemeye ve onun dikkati çekmeye çalışıyorsanız görünüşüne özen gösterin. İyi giyinin, saçınız, makyajınız hep iyi olsun. Ne zaman ne olacağı belli olmaz.

Espri yeteneğinizi devreye sokun

Eğer bir şekilde onunla yakınlaşma fırsatı buluyorsanız espri yeteneğinizi devreye sokun. Örneğin büyük bir işyerindeyseniz kahve kuyruğunda beklerken durumla ilgili espriler yapıp ilgisini çekebilirsiniz. İyi espriler zekanızı da göstereceği için onun sizinle ilgilenmesini sağlayabilir.

Sosyal medyadan ulaşmayı deneyin

Sosyal medya hesaplarını bulup ona ulaşmayı deneyin ama bunu yaparken de takipçi gibi görünmeyin. Bu sadece bir yol. Onu Facebook’tan sıkboğaz etmeyin. Yoksa sizden tamamen uzaklaşabilir. Sevgili bulmak için tıklayın.

Onun katıldığı etkinliklere katılın

Eğer bir okul ya da işyerindeyseniz onun dahil olduğu etkinliklere katılın. Bu etkinliklerde onunla iletişim kurmaya çalışın ve elbette sizi çekici bulması için hünerlerinizi gösterin.

Eğer bu yolları doğru şekilde takip eder ve doğru taktiklerle ilerlerseniz bir şekilde onun dikkatini çekmeyi başarabilirsiniz.