Sanal Aşklar Mutluluk Getir Mi? MUTLU İLİŞKİLER

Çevrenizde sanal ortamlarda tanışıp evlenmiş olan çiftler görebilirsiniz. Hatta siz de onlardan biri olabilirsiniz. Peki sanal ortamda tanışıp evlenenlerin geleneksel yöntemlerle evlenenlere göre daha mutlu olduklarını biliyor muydunuz? Belki biraz şaşırtıcı ama gerçek. Yapılan bazı araştırmalara göre sanal ortamda tanışanlar daha mutlu ve uzun süreli evlilikler yapıyor.

Hayatınızın aşkıyla sanal ortamda ya da bir arkadaşlık sitesinde tanışmak en romantik yol olmayabilir; ama tanıştığınız kişinin doğru kişi olduğunu anlamak için sanal ortamları kullanmak en doğru yöntemdir.

Sanal ortamda başlayan aşkların ömrü daha uzun

Chicago Üniversitesi Psikologlarının yaptığı araştırmalarda 2005 ve 2012 yılları arasında evlenmiş olanlara bazı sorular sorulmuş. Ankete katılanların üçte biri eşleriyle sanal ortamda ya da arkadaşlık sitelerinde tanıştıklarını belirtmiş. Yine aynı çalışmalara göre sanal ortamda başlayan ilişkilerin sonlanması diğer ilişkilere oranla yüzde yirmi beş daha az.

Elde edilen bu sonuçları yorumlayan uzmanlar, sanal ortamlarda ya da arkadaşlık ve evlilik sitelerinde vakit geçirenlerin zaten uygun bir ilişki bulma ümidiyle buralara başvurduklarını söylüyorlar. Dolayısıyla evlilik düşünenlerin birbirlerini bulması ve ilişkilerini daha sağlıklı, ne istediklerini bilerek yürütmeleri ilişkilerinin uzun ömürlü olmasını sağlıyor.