Kadınları Etkileyen Kokular Nelerdir? AŞK'A DAİR

Birinden etkilenmemizi sağlayan en önemli faktörlerden biri kokudur. Hem erkekler hem de kadınlar karşı cinsin kokusundan büyük ölçüde etkilenirler. Peki siz kadınların hangi kokulardan etkilendiklerini biliyor musunuz?

Misk

Çok erkeksi bir koku olan misk kokusu kadınların favorilerinden. Birçok kadının erkeksiliği çekici bulduğunu düşünürsek misk kokulu parfümleri tercih etmeniz tavsiye edilebilir.

Paçuli

Afrodizyak etkisine sahip paçuli de kadınların sevdikleri kokulardan. Fiziksel enerjiyi de yükselttiği düşünülen paçuli kokusu afrodizyak etkisinin yanı sıra gerçekten de hoş bir koku ve kadınları etkileyen kokulardan.

Yasemin

Yaseminin hafif ve insanı rahatlatan kokusu kadınların bir erkekte aldıklarında onları etkileyen bir koku. Yasemin kokusunun ayrıca kadınların kalbini yumuşattığı ve onları cesaretlendirdiği de söylenmektedir.

Karabiber

Karabiberin keskin ve etkileyici kokusu da yine kadınları etkisi altına alan kokulardan. Yine enerji verici ve uyarıcı kokulardan olan karabiber içerikli parfümler kadınların aklını başından alacak seçeneklerden.

Yılang yılang

Yapılan bazı araştırmalara göre yılang yılang kokulu parfümler kadınları cezbediyor ve onlarda sohbet etme isteği uyandırıyor. Hoşlandığınız kişiyle gideceğiniz bir buluşmada yılang yılang içerikli bir parfüm tercih etmeniz sizin için faydalı olabilir.

Kadınların tatlı kokulardan hoşlandığı da bilinir. Örneğin bir çikolata kokusu ya da yine tatlı bir vanilya kokusu karşınızdaki kişiyi etkisi altına alabilir. Tüm bunların yanı sıra sandal ağacı, dağ kekiği, zencefil, lavanta, ahududu ve sedir ağacı kokularının da kadınları etkilediği biliniyor.