İlk Buluşmada Yapmamanız Gereken 10 Şey İLK BULUŞMA

İkinci bir buluşmayı garantilemek istiyorsanız ilk buluşma çok önemli. Kesinlikle yapmamanız gerekenlerin neler olduğunu bilmeniz gerekir. Elinizdeki fırsatı iyi değerlendirin ve ilk buluşmada asla yapmamanız gerekenlere bir göz atın.

1 – Buluşmaya geç kalmayın

İlk buluşmanıza geç kalmanız yapılmaması gereken en büyük hata. Karşı tarafı bekletmek, onda bu görüşmeye gereken özeni göstermediğiniz izlenimini bırakabilir. Diyelim ki geç kaldınız. Asla trafiği bahane etmeyin, geç kaldığınız için özür dileyin.

2 – Sürekli telefonunuzla ilgilenmeyin

İlk görüşmede sürekli mesajlaşmak ya da sürekli telefonla uğraşmak karşı taraf için can sıkıcı olabilir. Bunun yerine karşınızdaki kişiyi tanımaya ve onunla sohbet etmeye çalışmalısınız.

3 – Eski sevgilinizden bahsetmeyin

Daha ilk buluşmada eski ilişkileriniz hakkında konuşuyor olmanız karşı tarafın eski ilişkinizi unutmadığınızı düşünmesine neden olur.

4 – Mutsuz bir tablo çizmeyin

Henüz birbirinizi tanımıyorsunuz. İlk buluşmanızda her şeyden şikayet eden ve genel olarak mutsuz bir insan tablosu çizmek tehlikeli olabilir. Pozitif ve eğlenceli olmaya çalışın.

5 – Çok konuşmayın, sürekli kendinizden bahsetmeyin

İlk buluşmalar önemlidir ve her iki taraf da birbirleri hakkında ipuçları yakalamaya çalışırlar. Kendinizden bahsetmek istemeniz çok doğal; ancak bunu karşı tarafı sıkmadan yapmalısınız. Sadece siz konuşmayın. Karşınızdakini de dinleyin ve onu tanımaya çalışın.

6 – Karşınızdakinin yerine sipariş vermeyin

Kadınlar kendilerinin yerine sipariş verilmesinden pek hoşlanmazlar. Garson masaya sipariş almaya geldiğinde yalnızca kendi siparişinizi verin ve karşınızdakine seçme özgürlüğü tanıyın.

7 – Etrafa bakınmayın

İlk buluşmalarda çevreyle çok ilgili görünenler karşı tarafta iyi bir izlenim bırakmazlar. Siz görüştüğünüz kişiye odaklanıp onu tanımaya çalışsanız daha iyi edersiniz.

8 – Maddi konulardan kaçın

Maddi konular ve para mevzusu ilk buluşmada asla konuşulmaması gerekenlerden bir diğeri. Varlıklı da olsanız bunu karşı tarafa ilk görüşmede bildirmeniz itici olabilir.

9 – İçkiyi fazla kaçırmayın

Eğer ilk buluşmada gittiğiniz yer alkollü bir mekansa ne kadar içtiğinize dikkat etmeniz gerekir. Alkolün etkisiyle ilk buluşmanızı mahvetmek istemezsiniz.

10 – Hesabı paylaşmayın

Bu konuda bazı erkeklerle aynı fikirde olmayabiliriz ama özellikle ilk buluşmanın hesabını erkeğin ödemesi gerekir. Bunu, hesap masaya geldiğinde çabucak halletmeniz uygun olacaktır.