İlk buluşmada ne konuşulur? İLK BULUŞMA

İnternette ya da bir arkadaşlık sitesi üzerinde karşılıklı uzun bir flört döneminden sonra nihayet ilk buluşmanızı gerçekleştireceğiniz akşam geldi. Bugüne kadar küçük konuşmalar yapıyordunuz ama artık bu buluşmada sohbeti derinleştirecek ve sevgili olmanızın ilk adımlarını atacaksınız. Peki böyle bir günde sohbet edebilecek misiniz?
ilk-bulusma
Gerçekten tanımadığınız biriyle uzun bir sohbet edebilmeniz için küçük ipuçları hazırladık.

Sohbeti başlatmak en zoru

İlk buluşmada heyecanlanmanız çok olası, ama bu heyecanı doğru da yönetmek gerekiyor. Buluşma heyecanıyla uzun sessizlikler yaşamamanız için ilgi çekici bir sohbet açmanız gerekiyor. İster kız tarafı olun ister erkek bu buluşmadan bir beklentiniz varsa sohbeti başlatmak için karşı tarafı beklemeyin. Ama elbette bunun için bir ön hazırlık yapmış olmanız gerekiyor. Buluşmaya gitmeden önce onun zevk aldığı şeyler hakkında ufak bir liste yapın. Kağıda dökmek zorunda değilsiniz ama en azından aklınızda tutacağınız kısa bir listeniz olsun.

Kısır sorulardan uzak durun

En kötüsü ve en çıkmaz sokak olanı bu sorulardır. Örneğin “Nerelisin?” sorusu küçük bir sohbeti başlatır, hatta başlatmaz bile. Bu soru sizin için önemliyse bile çok büyük ihtimalle ilk buluşmada karşı tarafta olumsuz bir etki yaratacaktır. Özellikle kadınlar bu soruyu hem anlamsız bulur hem de erkeğin önyargılı olabileceği izlenimi bırakır. Siz siz olun karşınızdakinin memleket bilgilerine sonra erişin.

Burçlar da bir yere kadar

Burç konusu karışık ancak bir o kadar da klişe. Bu nedenle başta söylediğimiz ufak bir ön araştırma konusu burada bir kez daha önemini gösteriyor. Eğer karşınızdaki kişi ilk flörtleşmelerinizde burçlardan bahsediyor, ufak sinyaller veriyorsa onunla uzun bir burç sohbeti yapabilirsiniz. Hatta bu sohbeti bir küçük araştırmayla burçlarınızın birbirine uyumuna kadar da götürebilirsiniz. Ama ya karşınızdaki kişi burçları çok anlamsız buluyor ve üstelik hiç inanmıyorsa. Böyle bir durumda karşı taraf için çok sıkıcı ve hatta uzaklaştırıcı bir sohbet haline dönüşebilir. Karşınızdakini iyi gözlemlemiş olmanızda fayda var.

Futbol konuşmak istediğinize emin misiniz?

Nadir durumlar hariç kadınların futboldan ne kadar uzak olduğunu anlatmamıza sanırım gerek yok. Yine önceden bir saha araştırması yapmadan karşınızdaki kadını futbol bombardımanına tutmak bir dahaki buluşmanızı büyük riske atacaktır.

Şu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

İlişkilerdeki en mutlu anlar
Tanışmadığınız birini tavlamanın yolları
Erkeklerin Kadınlarda Sevdiği 5 Garip Davranış