İlişkinizi Güçlendirecek 4 Yol AŞK'A DAİR

Güzel bir ilişkiniz varken her şey tepetaklak olmuş olabilir. Yolunda gitmeyen şeylerin olduğunu düşünüyor ve bir şeyleri düzeltmeyi amaçlıyorsanız derlediğimiz yazıya bir göz atın. İlişkinizi güçlendirecek şeylerin neler olduğunu merak ediyorsanız işte size birkaç ipucu…

1 – Birbirinizi dinleyin

Bir ilişkinin yolunda gitmesi için en önemli şeylerden biri taraflar arasındaki iletişimin kuvvetli olmasıdır. Eğer sevgilinizle ya da eşinizle iletişiminiz kuvvetliyse ve birbirinizi dinliyorsanız her türlü zorluğun üstesinden gelebilirsiniz. Birbirinizin gerçekten ne demek istediğini anlamaya çalışın ve karşınızdakini suçlamadan önce olayları sakince bir gözden geçirin.

2 – Kaliteli zaman geçirin

Sevgilinizle beraber geçirdiğiniz zamanı iyi değerlendirmeye çalışın. Örneğin, birlikte bir film izlemek, bir oyun oynamak ya da beraber yemek yapmak sizi birbirinize daha da yakınlaştıracaktır. Önemli olan akşamları oturup televizyonda ne varsa izlemek değil, beraberken kaliteli vakit geçirmektir.

3 – Kendinize de vakit ayırın

Bir ilişkiyi sağlam tutabilmenin en önemli püf noktalarından biri kişilerin kendilerine de özel zamanlar ayırmalarıdır. Bütün enerjinizi ilişkinize vermek yerine kendinize de vakit ayırmanız gerekir ki bu sayede ilişki içinde de daha verimli olabilirsiniz. Örneğin, tek başınıza alışveriş yapmak isteyebilir ya da evde bütün gün yatmak isteyebilirsiniz. O an ihtiyacınız olan ne ise o ihtiyacı karşılamanız ve kendinize özel vakit ayırmanız mutlu ilişkilerde büyük önem taşır.

4 – Takdir etmeyi öğrenin

Herkes kendisinin ve başarılarının takdir edilmesini ister. Sizin de ara sıra eşinizi ya da sevgilinizi takdir etmeniz, onu kalabalık ortamlarda onurlandırmanız çok önemlidir. Bu sayede sizin her zaman onun yanında olduğunuzu bilecek ve onun başarılarıyla gururlandığınızı düşünecektir.