Bir ilişkinin biteceğinin 4 önemli işareti AŞK'A DAİR

Her ilişki büyük heyecanla ve mutlulukla başlar. Ama zamanla çatışmalar, kıskançlıklar ve türlü anlaşmazlık ilişkiyi kemirir. Bir ilişkinin içindeyken o ilişkinin artık tükendiğini ve bitmesi gerektiğini fark edemeyebiliriz.

Ömrünü tüketen bir ilişkinin aslında çok net belirtileri vardır. Bu belirtiler ortaya çıkmışsa o ilişki sıradışı bir durum olmazsa zaten kendi kendini bitirecektir. Bitmiyorsa da siz harekete geçip daha fazla acıya neden olmadan ilişkiye bir son vermelisiniz. İşte tükenen ilişkilerin belli başlı 4 ortak belirtisi:

Bitip tükenmeyen tartışmalar varsa
Tartışmalar her ilişkide olabiliyor. Aslında ilişkiyi canlı bile tutuyor. Yani en azından böyle kaldığı sürece pek sorun değil. Ama sürekli aynı nedenlerle ayn tartışmaları yapıp duruyorsanız anlamanız ve çözmeniz gereken bir durum var demektir. Zaten bu tür kavgalar zamanla içinizdeki aşkı ve bağlılığı da yavaş yavaş söndürecektir. Tabi bu sırada ruhunuzda derin yaralar da açılacaktır. Eğer ilişkiniz bu haldeyse bir durup düşünmeniz gereken an da gelmiş demektir.

Şu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

İlişkilerdeki en mutlu anlar
Tanışmadığınız birini tavlamanın yolları
Erkeklerin Kadınlarda Sevdiği 5 Garip Davranış

Aranızda seviye farkı olduğunu düşünmeye başlamanız
Eğer ikinizden biri herhangi bir alanda kendini diğerinden üstün görmeye başlamışsa ortada çok ciddi ve çözülmesi neredeyse imkansız bir sorun var demektir. Yani eğer siz kendinizi partnerinizden üstün görmeye başladıysanız bu zamanla onu etkileyecek ve kendini yetersiz hissetmesine neden olacaktır. Eğer o partner kendini sizden üstün görmeye başladıysa aynı durum sizin için geçerlidir. Bu ikinizin de kendine olan güvenini ve saygısını kaybetmesine neden olacağından artık tüm bu olan bitene son vermeniz gerekir.

Saygı tükenmişse
İlişkiler aşkla başlar ama saygı ile devam eder. Her iki partner de birbirlerine olan saygılarını kaybettiyse zaten o ilişki kısa sürede kendini bitirecektir. Saygısızlık bir ilişki de ortaya çıkabilecek en büyük sorun olarak bile değerlendirilebilir. Böyle bir sorun olduğuna karar verdiğiniz anda ilişkinize son verip önünüze bakmalı ve hayatınıza, saygı duyabileceğiniz ve size saygı duyan biriyle devam etmelisiniz.

Terk edilme korkusu başladıysa
Sadakati bağlılık ve sevdiğiniz insandan ayrı kalma korkunuz olması normal ve sağlıklı. Herkes sevdiğini kaybetmekten korkar. Ama terk edilme korkusu farklı. Terk edilme korkusu beraberinde kişiliğinizin törpülenmesine yol açar.

Çünkü hayır demeniz gereken durumlar da bile terk edilme korkusu nedeniyle gerçek düşüncelerinizi saklamanız gerektiğini düşünürsünüz. Bu da gerçekten ama gerçekten kendinize yapabileceğiniz en büyük kötülüklerden biridir. Asla ama asla terk edilme korkusu yaşadığınız bir ilişkiye devam etmenizi önermeyiz.