Asla kullanmamanız gereken ters etkili iltifatlar İLK BULUŞMA

Herkes kendisiyle ilgili güzel cümlelere ve iltifatlara bayılır. Ancak bazen ettiğimiz iltifatın ucunun nereye varacağını bilemeyiz. Aslında güzel bir şey söylemek isterken hiç istemediğiniz anlama gelecek şekilde anlaşılabilirsiniz.

yanlış iltifatlar

Bu yazıda yanlış anlaşılmaya müsait olduğu için kulanmamanız gereken ya da farklı şekilde kullanmanız gereken iltifatları derledik. Bunları özellikle sevgili ya da partner ile beraberken kullanmadan önce iyice düşünün ve doğru alternatifleri ile değiştirin.

Şu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

İlişkilerdeki en mutlu anlar
Tanışmadığınız birini tavlamanın yolları
Erkeklerin Kadınlarda Sevdiği 5 Garip Davranış

“Yanındayken hiç kasmıyorum”

Onun yanında kendinizi çok mu iyi ve rahat istiyorsunuz. O zaman bunu doğru düzgün söylemekte fayda var. Senin yanındayken kendimi kasmak zorunda hissetmiyorum ya da bir benzerini söylemeniz onunla olan ilişkinizde çaba harcamak zorunda hissetmediğinizi ya da ilişkinizi uğruna çaba harcamaya özen göstermeye değer bulmadığınız şeklinde anlaşılabilir. Bunun yerine “seninle olmak çok güzel, seninleyken rahat ve huzurluyum” demek daha doğru.

“Çok iyisin nasıl yalnız kaldığını anlamıyorum”

İşte çam devirmek diye buna denir. “Süper görünüyorsun ama demek ki sende benim anlamadığım ama başkalarının anladığı bir sıkıntı var” olarak anlaşılması çok mümkün. Bu yüzden böyle söylemek yerine onun hoşlandığınız özelliklerini sıralayın. Yalnız olması konusuna hiç girmeyin.

“Önceki sevgililerimden çok farklısın”

Farklı kavramı o kadar ucu açık bir niteleme ki… Ne anlamda farklı? Daha mı çirkin? Daha mı az zeki? Eski sevgililerin mi çirkin ya da aptaldı? Bu yğzden bir kadına eskilerden çok farklı olduğunu söylemek yerine farkı neyse onu söylemek daha akıllıca olur. Güzel mi? Çekici mi? Akıllı mı? Bunların hepsi mi? Doğru lafları seçmek çok önemli.

“Bu fotoğrafta süper çıkmışsın”

Bunu söylerken niyetiniz iyi de olsa yanlış anlaşılabilir, yanlış düşüncelere neden olabilirsiniz. Yani bu evet bu fotoğrafta güzel çıkmışsın ama normalde daha farklı görünüyorsun demek gibi bir anlama yorulabilir. Özellikle arkadaşlık siteleri ya da sosyal medya üzerinden atılmış bir mesajda bunu kullanıyorsanız daha da kötü. Buna cevap almazsanız şaşırmayın.

“Tam evlenilecek insansın”

Bu da özellikle bir ilişkinin başında söylenmişse ters tepebilir. Çünkü ağır bir beklenti içine girdiğinizi gösterir. Belki karşınızdakini sizinle evlenmek gibi bir niyeti yok. “Seninleyken çok mutluyum” demek daha ucu açık ve herkesin duymak isteyeceği bir cümle.