Excited and surprised businesswoman receiving red roses - Valentine's day, Birthday or Anniversary AŞK'A DAİR

İyi bir ilişkinin insanın nerede ve nasıl karşısına çıkacağı hiçbir zaman bilinemiyor. Bazen iyi bir arkadaşlık aşka dönüşüyor, bazen tesadüfler sizi bir araya getiriyor, bazen arkadaşlık siteleri ya da başka yerlerde yaptığınız sohbetler tam da aradığınız kişinin aslında yanı başınızda olduğunu size gösteriyor.

Bütün bu seçeneklerin arasında elbette neredeyse hayatımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz iş yerlerimiz de var. Çünkü orada gerçekten çok uzun zamanlarımızı geçiriyoruz.

Şu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

İlişkilerdeki en mutlu anlar
Tanışmadığınız birini tavlamanın yolları
Erkeklerin Kadınlarda Sevdiği 5 Garip Davranış

Aradığınız aşkın yan masadaki ofis arkadaşınız olup olmadığını nasıl anlarsınız? Ama daha da önemlisi bu durumu ofiste en doğru biçimde nasıl yönetebilirsiniz? Bunun için birkaç önerimiz var.

“Ona işle ilgili bir şeyler anlatırken heyecanlanıyorum”

İlk belirtiler aslında bu cümlenin ardından gelir. Birlikte iş yapıyorsunuzdur ancak ona çok bildiğiniz bir işi aktarırken zorluk yaşıyorsunuzdur. Aranızda işle ilgili ufak çekişmeler, espriler dönmeye başlamıştır bile. Üstelik aslında zorunlu olmasanız da bazı ufak bire bir toplantılar ya da yine birlikte yürütülecek yeni projeler bir anda kafanızda şekillenmeye başlamıştır. Bu ipuçlarını takip ettiğinizde hangi kişiye çıktığına dikkat edin!

İş dışı ufak sosyalleşme programları

Daha kısa bir süre öncesine kadar zaten bütün gün gördüğünüz insanları bir de akşamları görmek istemeyen biriydiniz. Ama nasıl olduysa bir anda yıllardır görüştüğünüz arkadaşlarınızla değil iş arkadaşlarınızla sosyalleşmeye başladınız. İş çıkışlarında birlikte takılmalara, sinema programlarına ya da yemek organizasyonlarına katılır oldunuz. Hatta bu programları bizzat siz organize eder oldunuz. Ekibe dikkat edin, nedense hep aynı kişiler yok mu sizce de?

“Ona açılacağım ama ya beni redderse”

Evet, aslında bu durumun en sancılı ve zor kısmı budur. Sizin hissettiğiniz bu yakınlaşma gerçek mi? Bunu anlamının birkaç yolu var. Birincisi bu kadar yakın çalıştığınız bir ofis arkadaşınıza çapraz sorularla özel hayatını sorabilirsiniz. Bu sayede bir ilişkisi olup olmadığını öğrenirsiniz. İkincisi iş dışı sosyalleşme programlarını teke tek yapmaya davet edebilirsiniz.

Böylece, sizinle birlikte baş başa dışarı çıkmaya ne kadar istekli olduğunu ölçebilirsiniz. Ve ona günün birinde açıldığınızda işinizle ilgili profesyonel olmaya devam edeceğinize dair onu ikna etmelisiniz. Ve elbette iş yerinde bolca olan iş dedikoducularına da dikkat etmeniz gerektiğini de unutmamalısınız.