Ankara’da Sevgilinizle Yapabileceğiniz Aktiviteler Ankaralılar’a Özel

Ankaralı sevgililer için Ankara pek çok farklı etkinlik yapabilecek bir yer. Başkent Ankara’da farklı müzelere gidebilir, çarşıları gezebilir, güzel kafelerde oturabilirsiniz. Ankara’da hem tarihi, hem doğa hem de kültür gezileri yapmak mümkün. İşte Ankara’da olup da sevgiliyle güzel bir gün geçirmek isteyen kişiler için öneriler listemiz.

Ankara ile ilgili diğer önerilerimizi okumayı unutmayın.

Ankara’da piknik yapabileceğiniz yerler

Tunalı Hilmi kafeleri

Ankara’nın en güzel kır düğünü mekanları

Anadolu Medeniyetleri Müzesi Gezisi

İşte Ankara tarihinden, tarihin pek çok dönemlerine kadar binlerce tarihi eseri görebileceğiniz zengin bir müze. Sevgilinizle Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ne giderek paleolitik çağ, neolitik çağ, kalkolitik çağ, eski tunç çağı, Asur ticaret kolonileri çağı, Hititler, Frig Krallığı, Urartu Krallığı ve Lidya Dönemi hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir, etkileyici tarihi eserleri görebilirsiniz.

Anadolu Medeniyetleri Müzesi'nde pek çok farklı döneme ait tarihi eser yer alıyor.

Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde pek çok farklı döneme ait tarihi eser yer alıyor.

Hamamönü Gezisi

Ankara’nın Altındağ ilçesine bağlı olan Hamamönü semti gezilmesi gereken güzel bir tarihi bölge. Adını bölgede yer alan hamamdan alan bu turistik merkezde Tarihi Karacabey Hamamı’na da gidilebilir. İstiklal Marşı’nın yazıldığı Mehmet Akif Ersoy parkı ve parkın içerisinde Mehmet Akif Ersoy Müze Evi’ni de gezmelisiniz. Sevgilinizle tarihe yolculuk etmek istiyorsanız restore edilmiş tarihi Osmanlı evleriyle dolu sokakları gezerek işe başlayın deriz.

Hamamönü evlerini mutlaka ziyaret edin.

Hamamönü evlerini mutlaka ziyaret edin.

Ankara Kalesi

Ankara’da olup da kaleye çıkmamak olmaz. Hititler tarafından yapıldığı sanılmakta olan kale, Romalılar, Bizanslılar ve Selçuklular dönemlerinde birçok kez onarılmış. Bugün kale içindeki değişik dönemlerden kalmış birçok eski Ankara Evi bulunuyor, bunları mutlaka görmelisiniz. Ankara Kalesi’ne çıkıp manzaraya da göz atmayı unutmayın.

Ankara Kalesi

Ankara Kalesi

ANKAmall

Eğer alışveriş yapmak istiyorsanız ANKAmall’a da uğrayın deriz. İçinde çeşitli mağazaların bulunduğu bu alışveriş merkezinde yemek yiyip bir şeyler içebileceğiniz pek çok mekan yer alıyor. Özellikle sevgilisiyle sinema keyfi yapmak isteyenler alışveriş merkezi içindeki sinemaları tercih edebilir.

Göksu Park

Göksu Park Ankara’da gidilebilecek güzel bir doğal güzelliği içeriyor. Burada yer alan göl sevgilisiyle sakin ve romantik bir gün geçirmek isteyen kişiler için güzel bir lokasyon. Hem göl kenarında yürüyüş yapabilir, hem de yine göl kenarında bulunan kafe ve restoranlarda vakit geçirebilirsiniz.

Göl kenarında romantik bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Göl kenarında romantik bir yürüyüş yapabilirsiniz.

CerModern

İşte sevgilisiyle sanat dolu bir gün geçirmek isteyen kişiler için güzel bir seçenek. CerModern Ankara’da pek çok sanat aktivitesini takip edebileceğiniz bir mekan. Burada yer alan farklı sergileri görebilir, bizzat sanatçılarla tanışmak için sanatçı söyleşilerinin olduğu günleri takip edebilirsiniz. Ulusal ve uluslararası sanatçıların eserlerinin yer aldığı sergileri, seminerleri, sinema ve müzik etkinlikleri ile özel bir durak.

Sanatsever çiftler için CerModern harika bir durak.

Sanatsever çiftler için CerModern harika bir durak.

Aqua Vega Akvaryum

Bu akvaryum ziyareti sizi ve sevgilinizi çocukluğunuza götürecek ve çok eğlenip büyülenmenizi sağlayacak. Deniz canlısı çok fazla olan akvaryumda bu canlılara ait bilgileri de okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Özellikle köpekbalıklarını görmek için gezmeye değer. Tünel şeklindeki akvaryumun son derece etkileyici bir deneyim sunduğunu söyleyebiliriz.

Aqua Vega Akvaryum'da eğlenceli bir gün geçirilebilir.

Aqua Vega Akvaryum’da eğlenceli bir gün geçirilebilir.

Seğmenler Parkı

Şehir içinde gezdiniz, uzun saatler ayakta kaldınız ve biraz yeşilliğe, sakinliğe ve huzura ihtiyacınız var. İşte Seğmenler Parkı tam olarak aradığınız yer. Şehrin ortasında yer alan park son derece huzurlu. Son derece temiz, yeşil ve büyük parkta sevgilinizle yürüyüş yapabilir, çimlerde dinlenerek keyifli bir sohbet deneyimleyebilirsiniz. Sevgilim yok diyenler, üzülmeyin, tıklayın!

Seğmenler Parkı sakin ve huzur dolu bir gün için ideal.

Seğmenler Parkı sakin ve huzur dolu bir gün için ideal.

Tunalı Hilmi Caddesi

Bu cadde, Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı Kavaklıdere semtinde yer alıyor. Ankara ile özdeşleşmiş Tunalı Hilmi caddesi mağazaları kafeleri ve restoranları ile son derece canlı bir yer. Eğer farklı pek çok etkinliği bir arada yapmak istiyorsanız caddede vakit geçirebilirsiniz.