Ankara’da Sevgilinizle Piknik Yapabileceğiniz Yerler ANKARA'DAKİ EN İYİLER

Haftanın yorgunluğunu atmak, şehrin stresinden ve kalabalığından uzaklaşıp sevgilinizle vakit geçirmek istiyorsanız Ankara’nın farklı birçok piknik alanından birini tercih edebilirsiniz. Hem mis gibi havayı ciğerlerinize doldurabilir hem de sevdiğiniz kişiyle güzel vakit geçirebilirsiniz. Eğer Ankara’da nerelerde piknik yapılır diye düşünüyorsanız sizin için derlediğimiz yazıya bir göz atın…

Ankara yaylaları

Ankara’da piknik yapmak isteyenlerin sıkça gittikleri çok güzel yaylalar vardır. Karaşar-Eğriova yaylaları ve Çamlıdere-Benli yaylaları bunlardan birkaçı… Sevgilinizle güzel vakit geçirmek ve doğayla baş başa olabilmek için bu doğa harikası yerleri tercih edebilirsiniz. Turistik açıdan önemli olan yaylalarda günübirlikçilere sıkça rastlamanız mümkün.

Karagöl (Beypazarı)

Ankara’da sevgilinizle keyifli bir piknik yapmak için tercih edebileceğiniz yerlerden biri de Karagöl’dür. Burası 1989 yılından beri hizmet vermekte olup günübirlik kullanıma açıktır. Eğer doğayla iç içe olmak hoşunuza gidiyorsa çam ormanlarıyla çevrili olan Karagöl Mesire Alanı tam size göre bir yer… Kızılcahamam Çerşeş yoluna 7km’lik bir mesafede olan alanda sevdiğiniz kişiyle güzel bir gün geçireceğinize garanti verebiliriz.

Mogan ve Eymir Gölleri

Mogan ve Eymir gölleri de hafta sonu gidebileceğiniz ve pikniğinizi yapabileceğiniz yerlerden. Mogan Gölü’nün çevresinde çok sayıda restoran, kafe ve çay bahçesi bulabilirsiniz. Burada 3 bin 500 kişilik bank ve piknik alanı bulunuyor. Kürek ve su sporlarına ilgi duyuyorsanız, Orta Doğu Teknik Üniversitesi arazisi içinde bulunan Eymir Gölü’nü de tercih edebilirsiniz. Burada balık tutmanız da mümkün.

Bayındır Barajı – Mavi Göl

Ankara’da nerede piknik yapabiliriz diye düşünüyorsanız 2 milyon 121 metrekarelik devasa kullanım alanıyla Mavi Göl’ü tercih edebilirsiniz. Kayaş yakınlarındaki Mavi Göl, şehre yalnızca 12 kilometre uzaklıkta. Burası tüm donatılarıyla Ankaralıların dinlenme ve piknik ihtiyaçlarını karşılıyor. Sevdiğiniz kişi ile güzel bir hafta sonu geçirmek, dinlenmek ve şehrin kalabalığından uzaklaşmak için Mavi Göl en doğru seçim olacaktır. Göl kenarındaki uzun yolda yürüyüş yapabilir, banklarda oturup göl manzarasını seyredebilirsiniz. Yine göl kenarındaki yeşil alanlarda da sevgilinizle beraber keyifli bir piknik yapmanız mümkün.